Chirurg naczyniowy Warszawa


Chirurg naczyniowy to lekarz specjalista od zaburzeń występujących w układzie naczyniowym człowieka chorego, zarówno dorosłego jak i u dzieci. Prowadzi konsultacje, wykonuje pomiary ciśnienia i przede wszystkim leczy choroby naczyń tętniczych, żylnych i limfatycznych.

Chirurg naczyniowy Warszawa


Młody lekarz chcący zostać chirurgiem naczyniowym musi ukończyć sześcioletni cykl kształcenia.
Pierwsze trzy lata obejmuje podstawowy moduł chirurgii ogólnej. Kiedy zostanie on ukończony z powodzeniem, student rozpoczyna kolejny okres nauki – trzyletni moduł specjalistyczny w chirurgii naczyniowej. Podczas okresu swoich studiów musi również przebrnąć przez wymagające praktyki, by być w pełni przygotowanym do tak odpowiedzialnej pracy, jaka stoi przed nim w jego prawdziwie dorosłym życiu. Chirurdzy naczyniowi zajmują się przede wszystkim diagnostyką jak i leczeniem chorób naczyń krwionośnych.

Wskazania do badania


Każdy z nas może zauważyć pewne zmiany, które jak najszybciej powinny skłonić go do wizyty u takiego specjalisty. Do wizyty u chirurga naczyniowego powinny skłonić różne objawy. Najczęściej są to:
- drętwienie i marznięcie kończyn;
- uraz naczyń;
- obrzęki na kończynach;
- drętwienie i zaburzenia czucia w kończynach;
- miażdżyca w obrębie kończyn górnych i dolnych;
- dolegliwości bólowe kończyn;
- ból kończyn;
- żylaki.

Badania USG tętnic wykonuje się również u pacjentów po rekonstrukcji naczyń lub po wszczepieniu stentgraftu. Jest to metalowe rusztowanie w kształcie sprężystej rurki z siatki, pokryte materiałem nieprzepuszczalnym dla płynów, które wszczepia się w celu uszczelnienia tętnicy. Finalnie pozwala on na poszerzenie światła tętnicy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Chirurg naczyniowy o objawach zakrzepicy żylnej

USG doppler nadzwyczajności analizy

Przyczyny zakrzepicy